Платна риболовля не за горами?

Схвалений Держдумою в першому читанні законопроект «Про аматорське рибальство» несе в собі чимало сюрпризів

Закон, який вже охрестили « законом про платну риболовлю», був внесений у нижню палату парламенту ще 31 грудня 2012 року. Однак через обурення любителів рибної ловлі закон не був прийнятий у квітні і відправився на доопрацювання в профільний комітет з екології.

У грудні 2013 року після обговорення з громадськістю та коригування, яка, як кажуть критики, не змінила його суті, законопроект знову повернувся на розгляд Думи. Що ж цікавого в новому законі?

Сюрприз перший. Закон вводить поняття «риболовної ділянки» і передбачає два їх типу. Перші — для вилову цінних та особливо цінних порід риби і крабів. Другі — для ведення рекреаційних рибальських господарств на штучних і природних водоймах комерційними структурами. Загальна площа останніх ділянок не зможе перевищувати 10% водного фонду суб'єкта федерації. Решта 90% залишаються під безкоштовну риболовлю.

Рибальські ділянки для ведення рекреаційних рибальських господарств будуть надаватися юридичним особам і індивідуальним підприємцям за результатами торгів. Вигравши їх, бізнес отримає право на вилов біоресурсів з обов'язком проводити зариблення своїх ділянок і рибогосподарську меліорацію. Договір на використання ділянки укладається на 25 років.

Сюрприз другий. Закон прописує створення правил любительського рибальства. Вони будуть передбачати нормативи, параметри і терміни риболовлі (у тому числі добову норму вилову), оговорювати вимоги до збереження природи, а також вимоги до обладнання мереж розпізнавальними знаками з інформацією про власника та номером іменного дозволу.

Ці правила будуть прийматися для кожного рибогосподарського басейну і в кожному регіоні держорганом, уповноваженим в галузі рибальства, та урядом регіону. Рибальські ділянки рибальських господарств не підпадають під правила — там все буде визначати власник ділянки.

Окремо потрібно сказати про третій сюрприз — іменні дозволи. Вони будуть потрібні для вилову не тільки цінних та особливо цінних порід риби та краба, але і при використанні сітей, а також для риболовлі на території рибальського ділянки, відданої якому-небудь бізнесменові. Причому якщо в перших двох випадках дозвіл видається держорганом, уповноваженим в галузі рибальства, то в останньому — юридичною особою або індивідуальним підприємцем, які взяли ділянку в користування.

Зрозуміло, іменний дозвіл буде даватися не безкоштовно. Його ціна для фізичної особи складе 200 рублів. Окремо прописується ціна за кожну спійману одиницю цінних порід риби та краба — від 35 рублів за горбушу до 476 р. за тайменя.

І, нарешті, сюрприз четвертий. Законом забороняється не тільки продаж електровудок всіх систем і типів, а також вводиться обмеження на оборот мереж. Якщо закон буде остаточно прийнятий у нинішньому вигляді, мережі будуть реалізовувати тільки підприємцям та юридичним особам, які отримали дозвіл на вилов біоресурсів. Фізичні особи для придбання мереж також повинні будуть обзавестися іменним дозволом рибалки.

Критики вже зараз говорять про те, що закон «Про аматорському рибальстві» обернеться фактичної приватизацією значні території та водних просторів, біологічні ресурси яких стануть предметом для збагачення їх власників. Не варто плекати ілюзій і щодо 10% обмеження таких ділянок для кожного регіону. Цього цілком достатньо, щоб взяти під контроль найбільш вигідні рибопромислові райони. Чим обернеться прийняття закону для одного Поволжя, які воно матиме наслідки, законодавці воліють не говорити.

Що цікаво, перше читання законопроекту пройшло голосами «Єдиної Росії» і КПРФ. З карельських депутатів його підтримали Борис Кашин і Валентина Півненко. Причому Валентина Миколаївна ще навесні 2013 року, будучи в Петрозаводську, запевняла, що буде всіляко виступати проти цього закону. Однак до кінця року встигла забути про власну обіцянку.

Оставить комментарий

Поиск
Advertisement
Свежие записи
ІСТОРІЯ САЙТА
Додатково
Також відвідувачі сторінки читаютьclose