Як зібрати чоловіка на зимову рибалку

Зимова рибалкаНезважаючи на деяке потепління на території Псковської області зима все ще не повністю відступає, і для любителів зимової риболовлі триває найцікавіша для них час. Напевно, навіть не будучи завзятим рибалкою, складно не бути солідарним з цими захопленими, а, часом, дійсно сміливими людьми. Старанність, з якою вони копаються в ящику з приманками, дивляться рибальські передачі, чистять котушки, перемотують плетінку і точать гачки викликає тільки розчулення. Наші рибалки в будь-яку погоду, при вітрі, колючому снігу або холодному зимовому дощі, завжди прагнуть потрапити на своє улюблене рибне місце, добре провести час і порадувати себе і своїх близьких найбільшим уловом.

Однак у такій азартній «гонитві за здобиччю» рибалки іноді забувають про власну безпеку, а також про те, що вдома їх чекають їх улюблені і близькі, для яких їх життя дорожче улову! «Безстрашні і відважні» рибалки не тільки виходять на лід при будь-яких умовах, але і виїжджають на нього. Деколи, вони бачать, як прямо перед ними провалюється машина, допомагають, а потім, не змінюючи свого настрою, їдуть далі по льоду до місця риболовлі... Тим часом виїзд на лід, тим більше за теперішніх погодних умовах, категорично заборонений!

Не вдаючись у розлогі міркування про те, що це: справжня сміливість або дурість і безвідповідальність, хотілося б загострити вашу увагу на необхідності дотримання заходів обережності. Сьогодні ми звертаємося, передусім, до тих, хто чекає рибалок будинку. Шановні дружини, візьміть питання забезпечення їх безпеки в свої ніжні руки: поговоріть зі своїми половинками, вплинути на їх рішення! Адже ви самі близькі їм люди. Донесіть до них важливість дотримання правил безпеки при відпочинку на льоду!
Якщо вони раптом не чули, розкажіть їм, що в силу того, що на території Псковської області встановилася тепла погода, на водних об'єктах розпочалися процеси ослаблення крижаного покриву: лід стає рихлим і ненадійним. В цілому льодова обстановка на акваторії Псковсько-Чудської водойми характеризується як вкрай нестабільна. Результати проведених льодових розвідок показали, що на льодовому покриві водойм з'являється вода, утворюються промоїни, виникають зрушення льоду, тріщини і тороси. Такі місця таять у собі велику небезпеку: в них легко можна провалитися!

Проконтролюйте, щоб рибалка-любитель взяв з собою пешню, щоб перевіряти міцність льоду. Покладіть йому з собою засоби порятунку: шнур з вантажем на кінці, довгу жердину, широку дошку, а також рятувальний жилет. Не погано б захопити з собою що-небудь гостре (ніж, багор, великі цвяхи), ніж можна було б закріпитися за лід у разі провалу, а вилізти без опори немає ніякої можливості.
Також не забудьте поставити мобільний телефон на зарядку! Адже він може знадобитися в разі виникнення екстреної ситуації, щоб викликати службу порятунку. Не буде зайвим заздалегідь домовитися про те, де він буде рибалити і коли збирається повернутися додому.

Приготуйте рибаку з собою гарячі напої в термосі (чай, кава) і їжу — це на відміну від алкогольних напоїв дійсно допоможе зігрітися. А при вживанні спиртного у людини притупляється пильність і знижується почуття небезпеки.
Поцікавтеся, чи досить добре ваш рибалка знає водойму, обраний для риболовлі. Він повинен мати уявлення, де на ньому глибина не вище росту людини або де з глибокої місця можна швидко вийти на мілину, йде до берега. Поговоріть з ним, щоб він ще на березі визначився з маршрутом свого руху на водоймі.

Попросіть його обережно спускатися з берега: лід може нещільно з'єднуватися із сушею; можуть бути тріщини; під льодом може бути повітря. Нагадайте, що не слід виходити на темні ділянки льоду: вони швидше прогріваються на сонце і, природно, швидше тануть.
Нагадайте, вашому рибаку, що у разі, якщо з пробитою лунки починає бити фонтаном вода, слід швидко покинути небезпечне місце. Не варто наближатися до тих місць, де під льоду є вмерзлі корчі, водорості, повітряні бульбашки. Не слід ходити поруч з тріщиною або по ділянці льоду, відокремленому від основного масиву кількома тріщинами. А також зверніть їх увагу на те, що небезпечно робити біля себе багато лунок, а також робити їх на переправах.

Якщо ваші рибалки йдуть групою, нагадайте їм, що відстань між лижниками (або пішоходами) повинна бути не менше п'яти метрів. Не варто підходити до іншим рибалкам ближче, ніж на три метри. Нагадайте, щоб рибак носив рюкзак на одному плечі, а ще краще його волочив на мотузці в двох-трьох метрах позаду.
Засвоєння та обов'язкове дотримання заходів обережності допоможе вашим чоловікам убезпечити себе і повернутися додому цілими і неушкодженими! Збереження життя і здоров'я ваших близьких залежить і від вас!

ВЛуки.ру за матеріалами ГУ МНС Росії по Псковській області

Оставить комментарий

Поиск
Advertisement
Свежие записи
ІСТОРІЯ САЙТА
Додатково
Також відвідувачі сторінки читаютьclose