Біологи знайшли рибу на рекордній глибині

Риба Liparis catharus
Біологи зафіксували новий рекорд глибоководного перебування риби. Вчені виявили її на глибині 8143 метри. Про це повідомляє New Scientist.

Дослідники знайшли рибу за допомогою камери під час досліджень Маріанської западини в Тихому океані. Цей жолоб є найглибшим місцем у Світовому океані — його глибина дорівнює приблизно 11 кілометрам.

Виявлена ​​риба має широкі напівпрозорі плавники і хвіст, схожий на хвіст вугра і дозволяє їй плавно переміщатися по дну океану.

Як вважають вчені, спостережувана ними риба відноситься до невідомого раніше виду сімейства Ліпарисові — це морські риби, поширені у всіх океанах. Сімейство включає більше 300 видів.

Ліпарисові — небагато з тварин, здатних жити на таких глибинах. Раніше вченими була знайдена ще одна риба з цього сімейства, мешкала на відстані 7703 метри від поверхні.

Проживання хребетних на таких глибинах пов'язане з великими навантаженнями на м'язові і нервові тканини. Це пов'язано з високим тиском, який призводить до порушення процесів обміну речовин.

Як повідомляє New Scientist, в 1999 році вчений з Вашингтона Пол Янсі виявив у риб речовина під назвою оксид триметиламіну. Це з'єднання, як виявилося, пов'язане з регулюванням концентрації розчинених речовин в клітинах і попередженням деформації білків на великих глибинах.

Вміст оксиду триметиламіну у риб, як виявилося, зростає разом зі збільшенням глибини їх проживання. Однак Янсі виявив, що клітини здатні утримувати в собі тільки обмежена кількість такої речовини.

Виходячи з цього, він разом зі своїм британським колегою Аланом Джеймісоном вивів обмеження на максимально можливу глибину проживання Ліпарисові. Воно виявилося рівним 8200 метрам.

Комментарии запрещены.

Поиск
Advertisement
Свежие записи
ІСТОРІЯ САЙТА
Додатково
Також відвідувачі сторінки читаютьclose