Рибалка: цікаве і захоплююче хобі

Що потрібно для рибалки у стоячій воді

Опубліковано 06/07/2013. Автор: Олег ЧОЛОВСЬКИЙ

Лов риби з човна

Перш за все, високі гумові чоботи, що одержали в народі назва «виринниці». Дуже корисна, хоч і дещо незручна деталь екіпіровки. Можливо, стрибати по камінчиках в них не так вправно, як в кросовках, зате ногам сухо і комфортно. Розширюються тактичні можливості: увійшовши у воду, ловити дещо зручніше, можливості для замаху снастю в буквальному розумінні ширші, та й з-під води такий рибак істотно менш помітний. Так само дуже поширені костюми індивідуального хімічного захисту, що у великих кількостях збереглися з часів загострених відносин із заходом. Зрозуміло, топтатися без потреби і мутити воду не варто.

Гумовий човен (краще без мотора, по-простому, на веслах) дуже корисний в багатьох ситуаціях. При лові з човна слід пам'ятати декілька важливих моментів. Перший з них полягає в тому, що при веденні риби, не слід допускати її в мертву зону — амортизаційна здатність вудилища при цьому сильно скорочується, що для вас абсолютно невигідно. Довжину снасті слід розрахувати завчасно. Волосінь, відповідна для лову з берега буде незручна при закиданні з човна. Вантажопідйомність поплавців так само знижується. Корисним може виявитися якір, простій або плавучий. Звичайно, вас не понесе у відкрите море з тихого озера, але оскільки намалювати хрестик на воді не вийде, а вітер ніхто не відміняв, зафіксувати вибране місце все ж таки потрібно.

Характер снасті визначається головним чином породою риби, на яку ви націлені. Сильний лящ зажадає не тільки міцної волосіні, відповідного гачка і надійного вудилища, але і хорошого вантажа для якоря — якщо риба в процесі ведення змістить вас з підгодованого, відповідного по глибині місця, виправити положення буде непросто.

Підгодівля при лові в стоячій воді

Підгодівля в стоячій воді дуже відрізняється від річкової. Взагалі готувати підгодівлю - це вже ціле мистецтво. Мало того, її потрібно правильно «подати на стіл». Само собою слід враховувати гастрономічні пристрасті підводних мешканців. Наприклад, лящ — рідкісний гурман, володіє особливо розвиненою системою смакових рецепторів, так що догодити йому зовсім не просто.

Консистенція підгодівлі, її кількість і співвідношення компонентів залежить від глибини заселення «цільової групи». Грубо кажучи, підгодівлю можна розділити на зміст і «скелет». Зміст — це і є безпосередня поживна маса, скелет же є набором добавок (для смаку, запаху, кольору і т.д.).

Консистенція підгодівлі у стоячій воді не так важлива, головне, щоб вона не була дуже густою і в'язкою. В цьому випадку, впавши на дно, вона зосередить на собі увагу риб, і наживка втратить актуальність.

Предлагаем у нас. Продать орден по дорогой цене