Рибалка: цікаве і захоплююче хобі

Іракські рибаки і селяни нищили "Едемські сади"

Опубліковано 06/07/2013. Автор: Олена БЛИЩУК

Едемський сад

П'ять тисяч років цивілізації поставили під сумнів можливість відновлення боліт Межиріччя Тігра і Ефрата. Ця область, як відомо, згадувалася в біблійних текстах під назвою "Едемський сад".

Безконтрольний лов риби і полювання на птахів поставили на грань вимирання більшість представників місцевої фауни, а використання селянами великої кількості добрив призвело до того, що і вода і грунт "Садів" виявилися отруєними.

За даними екологічної групи Iraq Nature, на які посилається The Guardian, місцеві рибалки використовують варварські способи лову риби, застосовуючи для цього електричні батареї. Удар струмом призводить до того, що все живе в радіусі п'яти метрів гине. Щоденний улов в цій місцевості в середньому становить близько 20 кілограмів риби на одну людину, проте не всю її вдається виловити, тому вода переповнена тілами мертвих риб. Вони гниють, що сприяє розмноженню бактерій, цвітінню води і як наслідок - призводить до порушення екологічного балансу.

Свій внесок в знищення Едему вносять і селяни, які використують пестициди як добрива, а також користуються всілякими отруйними засобами для позбавлення худоби від паразитів.
registro de marcas У зв'язку з екологічною обстановкою, що погіршується, представник міністра охорони здоров'я Іраку Амер Аль-Кузай (Amer al-Khuzai) звернувся до духовного лідера шиїтів, які в основному населяють Межиріччя, аятолли Алі аль-Систані з проханням заборонити своєю владою застосування химікалій і отрут.

Зараз в районі "Едемських садів" проживають понаде 85 тисяч осіб, тоді як раніше їх було близько півмільйона. На знімках з космосу видно, що стараннями режиму Саддама Хусейна, який намагався таким чином покарати шиїтське населення, що проживає в Межиріччі, було знищено 90 відсотків боліт. У випадку, якщо відновні роботи не проводитимуться в належному обсязі, до 2008 року Межиріччя може позбутися останніх 10 відсотків.

На думку міжнародних екологічних організацій, висихання боліт Межиріччя і вимирання місцевої фауни можна порівняти за своїми масштабами із загибеллю Аральського моря.